Rodosz és Kos sziget fórum

A Kos sziget Tanszék :)
Pontos idő: 2024.03.29. 00:31

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Fórum szabályok


Ha utaztál már komphajón vagy érdeklődni szeretnél...

Plusz infók itt: http://www.rhodes-kos.com/index.php?pag ... -egyenileg



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Hajós utazás
HozzászólásElküldve: 2011.06.09. 16:39 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010.04.17. 18:51
Hozzászólások: 110
A legnagyobb kikötő Pireas-ban van, de természetesen ezen kívül több kisebb-nagyobb településről is indulnak járatok, pl. Thessaloniki. A jegyeket már előre is meg lehet venni, az interneten, de akár a helyszínen található jegyirodákban is be lehet szerezni.
Még pár gondolat a komphajózásról: mi Pireas-ból indultunk és ott is vettük meg a jegyeket. Bár elsőre iszonyatos káosz uralkodik mindenhol, de azért bár időnként tényleg kaotikus az egész, csak működik a rendszer ;) . Elsőnek is meg kell keresni az aktuális társaság irodáját és meg kell venni a jegyet. Ehhez elképzelhető, hogy körbe kell járni az egész kikötőt, ezért mindenképp be kell előzetesben kalkulálni, hogy 1-2 órát ez igénybe vehet.
Ha megvan a jegy, akkor meg kell keresni, hogy honnan indul a hajó és ha van lehetőség, akkor a közelében leparkolni. Egy fórumon érdekes infót olvastam a felszállásról, nevezetesen, hogy tolatva kell felmenni a hajóra :) . Rögtön leszögezném, hogy ez nem igaz! Gondoljuk csak végig, hogy milyen káosz lenne, ha a különböző képességű vezetők nekiállnának tolatni a felhajtó rámpán :) .
Az igazság az, hogy a rendszer úgy van kialakítva, hogy fent a fedélzeten már eleve úgy állítják be a járműveket, hogy célállomás szerint is csoportosítják a őket és nem kell tolatni a fel és lehajtáshoz. Valamint külön a motorokat, külön a gépkocsikat és általában a végén a teherautókat. Ettől függetlenül, előfordulhat, hogy fent a fedélzeten néhol kell tolatni, de ebben maximálisan segít a személyzet. De a fel és lehajtásnál és még soha nem tolattam, pedig pár komphajót megjártam! A lényeg az, hogy nem megoldhatatlan a feladat, a személyzet toppon van és biztonságosan megold mindent.
A komphajókon étterem is van, de mi pl. az indulás előtt Pireas-ban a kikötő környékén található egyik kis étteremben vettünk pár gyrost, ami így sokkal olcsóbb volt, mint a hajó fedélzetén lévő étkezés. Fontos, hogy azt amit az utazás alatt magunknál akarunk tartani: élelem-ital, fényképező, stb. azt a jármű elhagyásakor, felszállás után, vegyük magunkhoz, mert amikor elindul a hajó, akkor lezárják az odavezető ajtókat és csak akkor lehet ismét odajutni, ha megérkeztünk.
Továbbá fontos lehet, hogy több különböző jegy is vehető, pl. fedélzetre szóló vagy akár kabint is lehet bérelni. Elég nagy árban a kettő között a különbség, így mérlegelni kell, hogy megéri-e megvenni? Nem a legkényelmesebb, de a fedélzeten vagy bent a hajóban található üléseken is ki lehet bírni az utazást. Aki úgy érzi, az akár egy matracot vagy plédet leterítve a hajó belsejében is lefekhet a földre. Egyébként sokan így csinálják :) .

Mi ezekkel utaztunk: ANEK LINES és BLUE STAR FERRIES

_________________
http://www.rhodes-kos.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Anek Lines
HozzászólásElküldve: 2012.02.11. 18:34 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010.04.17. 18:51
Hozzászólások: 110
Nemrég írtam az ANEK társaságnak és azt a választ kaptam, hogy február közepére meglesz a nyári menetrend. A nyár közepére pedig a szeptemberi is. Amint ezek elérhetőek lesznek, készítek egy oldalt, amin részletesen is bemutatom a foglalás menetét.

_________________
http://www.rhodes-kos.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hajós utazás
HozzászólásElküldve: 2012.03.08. 22:33 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010.04.17. 18:51
Hozzászólások: 110
Ma ránéztem az Anek Lines oldalára és ~ áprilisig már lehet foglalni. Így amint lesz időm elkészítek egy kis segédletet a foglaláshoz, fényképekkel és leírással.

_________________
http://www.rhodes-kos.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hajós utazás
HozzászólásElküldve: 2012.04.06. 09:22 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010.04.17. 18:51
Hozzászólások: 110
Ami el is készült: ANEK LINES

_________________
http://www.rhodes-kos.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hajós utazás
HozzászólásElküldve: 2012.04.19. 14:11 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010.04.17. 18:51
Hozzászólások: 110
Kész a Blue Star Ferries-é is...lásd a fenti linken :)

_________________
http://www.rhodes-kos.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hajós utazás
HozzászólásElküldve: 2013.07.09. 09:27 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010.04.17. 18:51
Hozzászólások: 110
- a dodekani szigetekre 2 társaság utaztat, itt készítettem egy kis leírást is a használatukhoz: Blue Star Ferries & Anek Lines. A pénztárcától függően lehet a fedélközbe vagy kabinba is jegyet venni. Meg lehet itthonról is rendelni a jegyeket, de nekem egy érdeklődő levelemre azt válaszolták, hogy kint is meg tudom venni, mert biztos, hogy lesz szabad hely. Így is volt. Az Anek irodája legutóbb itt volt, ez egy kis műanyag "bódé" volt (zöld nyíl jelöli) : Anek Lines, míg a Blue itt volt, bent egy épületben: Blue Star Ferries. Érdemes itthon kinyomtatni azt, hogy honnan-hová szeretnénk utazni és ezt elvinni magunkkal. Nálunk pl. a motor helyett autót számoltak, de így összehasonlítva a két összeget, kiderült, hogy tévedtek és ott rögtön korrigálták is a hibát. A kikötő környékén több büfé is van, mi ott vettünk az útra pár gyrost és üdítőt...meg söröcskét :lol: . Bár van a hajón is étterem és büfé, de elég drága. Az ahol én vettem a kaját, az kb. itt volt: Gyros :).
Az Anek fedélzete szőnyeges és sok helyen lehet kényelmes helyet találni. A Blue parkettás, kivéve pár kisebb helyiséget, itt macerásabb az alvás. Viszont ez utóbbi a gyorsabb, az Anek sokkal hosszabb idő alatt teszi meg azt az útvonalat, mint a Blue, bár ez utóbbi valamivel drágább. Ezt is érdemes megnézni, amikor kalkuláltok.
A beszállás ált. az indulás előtt 1-1,5 órával már lehetséges. No para, mert a személyzet érti a dolgát és mindenben segít. Hallottam olyan véleményeket is, hogy tolatva kell felmenni a fedélzetre...nos ez butaság ;) . Orral kell felmenni és max. csak fent a parkolóból, mint ahogy kint is a szárazföldön, kell kitolatni és onnantól kezdve megint orral előre kell kijönni. A fedélzeten lehet mászkálni, nincs kőbe vésve, hogy melyik részén ültök le. Érdemes induláskor elfoglalni a helyet, mert a későbbiekben csak a rosszabb helyek maradnak meg. Az esti utazáskor azt kell tudni, hogy az utazóközönség java része~ éjfél körül nyugovóra tér. Ekkorra már szinte mindenki megtalálta a helyét és bevackolt a szunyókáláshoz. Érdemes hálózsákot vagy plédet is vinni, mert azon kényelmesebben lehet aludni, persze ha valaki kabint választ, akkor ez felesleges. Azt még tudni kell, hogy indulás után már nem lehet lemenni a járműhöz, így minden olyant amire szükség van, fel kell vinni a fedélzetre.

_________________
http://www.rhodes-kos.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség