Rodosz és Kos sziget fórum

A Kos sziget Tanszék :)
Pontos idő: 2024.03.28. 19:21

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Mi az ami jó és mi nem...
HozzászólásElküldve: 2010.04.21. 21:58 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010.04.17. 18:51
Hozzászólások: 110
Már évek óta fórumozgatok és elég sok véleményt hallottam a szigetekről. Jót is és rosszat is. Mivel én is jártam párszor :) ezeken a szigeteken, ezért van saját tapasztalatom is. Bár én kissé elfogult vagyok :) Tudom, hogy mindenkinek más a fontos a nyaralásban, abban viszont biztos egyetértünk, hogy a sokunknak az évi nyaralás jelenti a fő kikapcsolódást. Ezért joggal várható el, hogy azt kapjuk, amit a pénzünkért elvártunk. Ezért is gondoltam arra, hogy megpróbálom a Ti segítségetekkel összeszedni azt, hogy miért érdemes ezekre a szigetekre utazni. Valamint mik lehetnek az esetleges negatívumok.

Nézzük mik azok amik alapvetően befolyásolhatják a nyaralást:

Szállás: fontos, hogy a nyaralás előtt a lehető legjobban megpróbáljuk "körbejárni" az adott szállást. Sok múlik az utazási irodán is, de sokat jelenthet az ott dolgozók tapasztalata, az esetleges visszajelzések, amikkel rendelkeznek. A fórumokról is sok infót be lehet gyűjteni. Előfordulhat olyan is, hogy a hotel a "semmi" közepén van. Ez persze nem biztos, hogy azonnal rosszat is jelent. Mivel a központi szállások sokszor zajosak is lehetnek, ez leginkább főszezonban érvényesül. Megint csak azt tudom javasolni, hogy érdemes olyantól infót beszerezni az adott szállásról, aki már járt ott.

Időjárás: nekem alapvetően a szeptemberi időszakról van tapasztalatom, akkor még nappal 30-35 fok, este 20-25 fok van ezeken a szigeteken. Az északról fújó "meltemi" szél, időnként nagy hullámokat tud produkálni. Ez a sziget fekvéséből adódóan Kos sziget esetében: Lambi, Tigaki, Marmari, stb. az északi oldalon elhelyezkedő strandjain jelentkezik. Rodosz szigeten pedig, Rodosz város északra néző fele, Ixia, Ialissos, Theologos településeken érezhető. Persze, ez nem állandó, vannak napok mikor szinte egyáltalán nem érződik a hatása. A szigetek délre eső részén pedig szinte egyáltalán nem vehető észre ez. Eső szeptemberben, este már néha-néha előfordulhat. Ált. ez egy gyors zápor szokott lenni, nem tart sokáig. Ahogy halad az idő október felé, úgy természetesen nő az esős napok esélye. Fontos, hogy mivel ebben az időszakban is könnyen le lehet égni, ezért napvédő használata javasolt. Főként akik motoroznak, azok veszik észre nehezebben, hogy mennyire tud égetni a nap :lol:

Tengerpart: érdemes előtte tájékozódni, hogy a szállásotok közelében milyen a part. Az irodák ugyanis szeretnek egy kicsit szépíteni a dolgokon. Nem minden esetben...de néha ez előfordulhat. Előfordulhat, hogy jó szállást találtok, de a közelében nem igazán alkalmas fürdésre a tengerpart. Ekkor mérlegelni kell, hogy jármű bérléssel összekapcsolva ez már nem is olyan nagy baj, mert ezzel könnyűszerrel megközelíthetők a jobb strandok. Rodosz és Kos szigetről is elmondható, hogy mindenféle part megtalálható:homokos és lassan mélyülő, sziklás, szeles, szélmentes, stb. A választék nagy.

Látnivalók: minkét sziget (Rodosz és Kos) sok természeti és kulturális látnivalóval rendelkezik. Karpathos szigetén inkább a természetieken van a hangsúly. Történelmiből sokkal kevesebb van. Ezekről megint a fórumokból vagy útikönyvekből érdemes előtte tájékozódni. Ez fontos, mert sokan jöttek úgy vissza, hogy "nincs semmi" ezeken a szigeteken. Amikor megkérdeztük, hogy merre járt, akkor kiderült, hogy szinte alig látott valamit...
Két hét simán elmegy mire többé-kevésbé felfedezitek ezeket a szigeteket, a hajós kirándulásokról nem is beszélve. Járművet bérelve, könnyűszerrel felfedezhetők olyan helyek is, ahová elég kevesen jutnak el. Ha valaki beszél idegen nyelvet, főként az angolt, de a német is jó, akkor egyénileg is meg tudja szervezni a kirándulásokat. Ha nem akartok ezzel bajlódni, a helyi idegenvezetők szívesen állnak a rendelkezésetekre. Annyit még hozzáfűznék, hogy egyénileg akár féláron is kihozható pl. egy hajós kirándulás, mint szervezett formában.

Árak: nagyjából elmondható, a hazai áron lehet kint is vásárolni. A kisebb üzletek általában drágábbak, de vannak nagyobbak amik viszont olcsók. A személyes tapasztalatom az, hogy Rodosz kb. 20%-al drágább, mint Kos sziget, ha az éttermi árakat nézem. Egyébként a többiben kb. azonos az árszínvonal. Érdemes, pl. ajándékok esetében szétnézni, mert attól függően, hogy hol veszitek meg pl. a kerámiát, jelentős különbségek is lehetnek. Kicsit lehet is alkudni bizonyos üzletekben. Ha Törökországi kirándulás is be van tervezve, akkor érdemes ott is szétnézni a vásárlás előtt, mert ott az azonos termékeket sokkal olcsóbban is meg lehet venni.

Tisztaság: ez elég sok nyaralónak alapvetően befolyásolja a nyaralását. Ami érthető is. Amit elmondhatok, hogy a szállásokkal alapvetően nincs baj, a legtöbb helyen naponta takarítanak. Érdemes a kiválasztott szállásról előtte infókat gyűjteni, pl. fórumok, hotelértékelések. A környezet tisztasága sajnos már nem ennyire egyértelmű. Mivel elég sok turista látogatja a szigeteket, ezért a környezet terhelése is nagyobb. Főként a sűrűbben látogatott részeken sajnos szemétkupacok is előfordulhatnak. Ez nem a legszebb látvány...
Benne van a pakliban a görögök lazasága is, mert az én véleményem is az, hogy ennek a kérdésnek nagyobb figyelmet kellene szentelni. A mi tapasztalatunk az, hogy ennek ellenére az üzletek, éttermek tisztaságával nincs probléma. Az üzletek, éttermek és egyéb kiemelt helyek környékét tisztán tartják. A strandokon viszont sajnos előfordulhat eldobált szemét. Erről is érdemes előtte tájékozódni, mert nem akarok általánosítani, a szigetek egészét figyelembe véve nem ez a jellemző!!! Ne felejtsük el, hogy mi is hozzá tudunk járulni a tisztasághoz, ha nem dobáljuk el a szemetet!!!

Összegezve:
-ha valaki napsütésre, szép tengerpartokra és tájakra, sok kulturális látnivalóra, udvarias kiszolgálásra, jó ételekre vágyik, mindezt megfizethető áron, kis kompromisszummal...nos, akkor jól döntött!

-de, ha eleve úgy indul el, hogy "már hallottam, hogy ez vagy az nem jó", nos akkor könnyen lehet, hogy nem úgy sikerül a nyaralás mint ahogy eltervezte.
Üdv :lol:

_________________
http://www.rhodes-kos.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi az ami jó és mi nem...
HozzászólásElküldve: 2010.04.21. 21:59 
Offline
Kezdő szigetes
Kezdő szigetes
Avatar

Csatlakozott: 2010.04.19. 20:30
Hozzászólások: 4
Teljesen igazat adok Neked mindenben! Rodosz és Kos szigete is nagyon kellemes célpont egy jó nyaraláshoz, ha nem azt nézzük, hogy mi az ami nem tetszik. Hibát minden hol lehet találni így itt is, mivel mindenkinek más az elvárása. Az én véleményem szerint mindenki megtalálhatja a neki kedvező települést a jó nyaralásra, csak kis körültekintést igényel.
Mi nagyon jól éreztük magunkat, mert tudtuk, hogy mit kell megnézni és kellően informálódtunk az utazásunk előtt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Közbiztonság...
HozzászólásElküldve: 2013.01.21. 11:18 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010.04.17. 18:51
Hozzászólások: 110
Erről is beszélnünk kell, mert az elmúlt években volt pár rossz tapasztalat ezzel kapcsolatban. Rodoszról jöttek ilyen infók, Kos és Karpathos szigetéről nem hallottam efféle dolgokat.
Tehát arról van szó, hogy Rodosz szigeten pár évvel ezelőtt, a Tsampika strandon feltörtek egy autót és kifosztották. A rövid leírás: VIKI
A felhasználó összes hozzászólása itt érhető el: VIKI-RODOSZ
Bővebben és még pár fontos dolog, itt is elérhető: KÖZBIZTONSÁG

Természetesen ezzel senkit sem akarok elriasztani a szigettől, inkább óvatosságra intenék. Bizonyos apró szabályok betartásával és óvatossággal megelőzhetőek az effajta dolgok...mi évek óta járunk oda és eddig nem volt ilyen gondunk...

_________________
http://www.rhodes-kos.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség